Whatsapp ile Pc’ye Dosya Aktarımı

Eskiden Turkcell’in 10000 sms kampanyasını bitiren Whatsapp artık hayatımızın vazgeçilmezi. Ne işe yarıyor vs. gibi abuk subuk yazı yazmak istemiyorum. Benim en çok sevdiğim özelliğini bilmeyen arkadaşlar için göstermek istiyorum.

Whatsapp Web’i çoğunuz duymuşsunuzdur. Bilgisayar üzerinden karekod tanıtarak whatsapp’a bağlanabiliyorsunuz. Bu özelliğin en sevdiğim yanı artık fotoğraf, video,ses ve dökümanları PC’ye aktarmak için usb kablosuna ihtiyaç kalmaması.

Bilmeyen arkadaşlar için nasıl yapıldığını anlatalım.

Evet akıllı cihazınızda bulunan bir ekran görüntüsünün kırtasiyeden çıktısını almanız gerekiyor ancak ara kablonuz yok evde uzak ne yapıyoruz? dert etmiyoruz kırtasiyeci abimiz/ablamızdan bilgisayardan web.whatsapp.com adresine girmesini istiyoruz.

Gördüğünüz üzere karşımızda telefona tanıtmamız gereken bir kare kod bulunmakta. Telefonumuzdan whatsapp uygulamasına girip sağ üst köşede üç nokta işaretine tıklıyoruz ( İphone’da nerede bilmiyorum onuda zengin arkadaşlar kendi bulsun:D )

Üç noktaya tıkladıktan sonra açılan pencerede Whatsap Web yazısını görüyoruz ona tıklıyoruz ve karekod okuyan kamera uygulaması açılıyor

Kamera uygulaması açıldıktan sonra yapmamız gereken tek şey bilgisayardaki karekodu okutmak zaten ondan sonra otomatik algılayıp whatsapp’ınızı bilgisayara yansıtıyor.

İster Bilgisayardan mesajlaşmaya devam edin, ister arkadaşlarınızdan gelen ses video döküman vs. açıp sağ üst köşede indir butonu ile bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Galerimde bulunan dökümanı Nasıl Pcye Aktarabilirim?

Galerinizde bulunan dökümanları da bir yakınınıza gönderdiğiniz zaman otomatik olarak ekranda karşınıza çıkacaktır o şekilde indirebilirsiniz.

Aslında anlatıma ne gerek var diyebileceğiniz bir yazı oldu ancak Sınav giriş belgemi unuttuğumda ve kırtasiyede bulunan usb kablosunu telefon görmeyince bu yöntem beni kurtardı belki bir başkasına da faydası olur 🙂

Yazar Hakkında
Toplam 19 yazı
Zekeriyya Tekin
Zekeriyya Tekin
6 Yaşından beri bilgisayar sevdası olan kendini web güvenliği, web tasarım Sosyal Mühendislik üzerinde geliştirdiğine inanan bir garip katip efendi :)
Yorumlar (2 yorum)
Kadirli
Kadirli Cevapla
- 11:21

Tüm watsapp arşivini atma yolu yok herhalde.

    Zekeriyya Tekin
    Zekeriyya Tekin Cevapla
    - 18:35

    Bu yazı tamamen dosya aktarımı üzerine tüm whatsapp arşivinizi ayarlardan emailinize aktarabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara