Breaking Bad Dizi İnceleme

Merhaba arkadaşlar Bayramınız mübarek olsun. Malum korona döneminde evimizde kaldık. Sayemizde netflix satışları tavan yaptı. Bende netflixe e üye oldum ve güzel diziler buldum. Bugün sizlere izlemeniz için Breaking Bad’i kabaca anlatacağım (korkmayın spoiler yok:) )

Braking Bad 5 Sezonluk her bölüm ortalama 40 dakikalık bir dizi. Dizide Walter White isimli 2 çocuk babası kimya öğretmeni olan karakter Skyler White ile evli, özgüvensiz hayatı ve bizim tabirimiz ile düz memur maaşı ile geçinmekte mütevazi bir hayat sürmektedirler. Ancak Walter akciğer kanseri olduğunu öğrenir ve ölmeden çocuklarının geleceği için yeterli parayı kazanması gerektiğini düşünür. Bunun içinde en iyi bildiği iş olan kimyayı kullanır ve fırlama lise öğrencisi Jessy Pinkman ile metanfetamin üretmeye başlarlar. Bu durumdan ailesinin ve akrabaların haberi yoktur tabi . Çünkü Walter’ın eniştesi Narkotik biriminde polis öğrenirse Walter’ı yaşatmaz :))Zamanla istediği paraya, özgüvene ve şöhrete ulaşır ancak bu hırsı başına büyük işler açar.

Diziyi daha fazla anlatmaya gerek yok genel anlamda çok beğendim hepinize tavsiye ederim. Breaking Bad izledikten sonra devamı niteliğinde Jessy Pinkman’ın hayatını anlatan El Chapino’yu da izlemeyi unutmayın 🙂

Yazar Hakkında
Toplam 19 yazı
Zekeriyya Tekin
Zekeriyya Tekin
6 Yaşından beri bilgisayar sevdası olan kendini web güvenliği, web tasarım Sosyal Mühendislik üzerinde geliştirdiğine inanan bir garip katip efendi :)
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara